Зварювальні інвертори для новачків

Зварювальні інвертори для новачків

Переваги інверторних апаратів для непрофесійних користувачів

Серед численних переваг інверторів, які стануть у пригоді невпевненим юзерам можна виділити наступні:

  • Найбільш популярні апарати. Знайти необхідний агрегат, комплектуючі до нього, майстра з ремонту та обслуговування буде нескладно.

  • Сучасна електроніка всередині пристрою. Установки оснащені сучасними мікросхемами. Цим не можуть похизуватися трансформатори та випрямлячі.

  • Зручний функціонал. Прилад оснащений інтуїтивно зрозумілим управлінням. Для зміни сили струму достатньо повернути ручку регулювання до потрібного положення.

  • Компактні розміри та невелика вага дозволяють легко переміщувати та транспортувати установку. Більш того її можна повісити на плече та виконати необхідну роботу в складних умовах, наприклад, на висоті. Інвертор не потребує багато місця для зберігання.

  • Невисока вартість робить пристрій більш доступним до придбання.

  • Роботу новачкам полегшують функції: антизалипання, форсаж дуги та гарячий старт.

Поради щодо рекомендованих характеристик

Купувати апарат потрібно керуючись його основними параметрами, а не тільки ціною та популярністю виробника. Не рекомендуємо також вибрати пристрій з найнижчою ціною та в неперевіреному магазині. Найкращий варіант – це зайти на сайт виробника, визначитися з моделлю і замовити товар або пошукати вже обраний інвертор в інтернеті по більш доступній ціні.

Важливою характеристикою, на яку варто звернути увагу є зварювальний струм. Слід розуміти, що заявлена цифра в паспорті буде по факту меншою. Це пов’язано з ККД інвертора, який не може дорівнювати 100%. Тому порада для новачків – купувати пристрій з запасом струму. Непоганий показник – це 200 А. Його вистачить для виконання більшості побутових задач. Купувати виріб на 120 А не варто, бо він буде майже неефективним.

Корисна функція для будь-якої техніки – захист від перепадів напруги. Вона стане в нагоді для робіт на дачі, де часто нестабільна напруга мережі.

Експлуатація інверторів

Підключення. Для початку роботи з агрегатом потрібно правильно під’єднати два кабелі до плюса та до мінуса. Можна зробити це навмання, а далі користуватися нашою інструкцією:

  • до першого шнура підключаємо тримач, а до другого – деталь;

  • якщо будете виконувати зварювання на прямій полярності, то до тримача приєднується кабель мінус, а плюс – до деталі, і відповідно навпаки, якщо працюєте на зворотній полярності.

Важливо! Ця рекомендація стосується тільки установок, які працюють з постійним струмом.

Вибір режиму. Важливий етап налаштування апарату, завдяки якому можна якісно виконати зварювання. Універсальних налаштувань немає, адже кожна деталь – унікальна і треба підлаштовувати агрегат під неї. До установки режиму можна віднести вибір: струму, його виду, потужності, електроду й т.д. Зварювальні инвертори можливо купити на сайті компанії Електромотор

Зварювання. На цьому етапі потрібно вставити електрод у тримач та запалити дугу. Це можна зробити рухом, що нагадує запалювання сірника або просто постукавши кінцем електроду по металевій поверхні. Під час робочого процесу електрод буде зменшуватися. Його заміна передбачається з досягненням ним довжини близько 3 см.

Обслуговування – це важлива частина експлуатаційного процесу. Апарат і його мікросхеми потребують регулярного “прибирання” – очищення від пилу. Так, як ця стаття для новачків, то таку процедуру краще довірити сервісним центрам або майстрам. Самостійно ви зможете перевіряти стан та справність кабелів. Недопустима наявність заломів та розривів.