Технології кузовного ремонту автомобільних бамперів

Бампер автомобіля – це спеціальна деталь корпусу транспортного засобу, яка повинна пом’якшувати можливі удари та запобігати серйозним пошкодженням кузовних деталей та рами автомобіля. Тому поява дефектів на бампері, особливо з урахуванням особливостей вітчизняного трафіку, не рідкість. Але не варто робити з цього проблему, адже існує чимало ефективних технологій ремонту цієї деталі, завдяки яким ви повернете бамперу початковий зовнішній вигляд та характеристики.

Коли потрібно ремонтувати бампер

Бампер – одна з найуразливіших частин автомобіля. Вона часто піддається механічним впливам, у результаті на поверхні цієї кузовної деталі з’являються дефекти. Їх рекомендується усувати у мінімально можливий термін. В іншому випадку неглибока подряпина або скол може призвести до серйозних наслідків, у тому числі й корозії металевих частин кузова автомобіля.

Особливо важливо вдатися до ремонту в таких випадках:

  • Коли на кузовній деталі після контакту з’явилася наскрізна тріщина або глибокий розлом;
  • Коли на бампері виявлені глибокі подряпини або вм’ятини, великі ділянки пошкодженої фарби; ДТП відірвалася частина цієї деталі або з’явився отвір великих розмірів;
  • Коли вам необхідно продати автомобіль і ви хочете надати йому привабливого вигляду.

Яким би пошкодженим виглядав ваш бампер, завжди варто розглянути можливість його ремонту, адже ця процедура в більшості випадків обходиться дешевше за купівлю нової кузовної деталі.

Технології ремонту бамперів

Вибір способу ремонту залежить від характеру пошкодження виробу. Існують такі варіанти:

  1. Капітальний ремонт вм’ятин та деформованих ділянок. Випрямити поверхню пластикового бампера можна після ретельного прогріву за допомогою промислового фена або термічного пістолета. Після усунення деформованих частин проводиться шпаклівка, шліфування та фарбування виробу фарбою та лаком, які підбираються в колір корпусу автомобіля. Вирівнювати бампер із металу, які використовувалися на авто старих років випуску, можна лише за допомогою молотка та виколоток.
  2. Проклейка бампера. Ця технологія застосовується для усунення дефектів бампера зі склопластику. Необхідно використовувати особливий поліуретановий клей, причому вибирати лише склад найвищого класу. Перед поклейкою необхідно ретельно зачищати та очищати поверхню, а потім шпаклювати бампер та надавати йому потрібну форму. Звичайно, зовнішня частина деталі підлягає після цього фарбуванню.
  3. Термічне зварювання бампера. Один із досить ефективних способів ремонту, який можна застосовувати до пластмасових бамперів, створених методом гарячого формування. За допомогою термічного зварювання можна швидко усунути сколи та тріщини великих розмірів. Однак для роботи необхідне спеціальне обладнання, пластик для зварювання та досвід аналогічної роботи.